Zarudlý obličej, z něhož se místy olupuje kůže. Tak se projevuje disharmonie, která bývá způsobená potravou nebo kosmetikou. Může to být forma alergické reakce nebo důsledek nevhodné péče. Je-li to váš případ, pak se vám bude hodit návod, jak zklidnit podrážděnou, suchou a citlivou pleť. Cílem je, aby opět získala hebkost a jednotný tón.

Krok 1: Vyčistěte pleť

Ze všeho nejdřív se naučte pokožku správně čistit. Pak nebudete muset používat drastické metody k uvolnění ucpaných pórů. Tím se vyhnete mechanickému i chemickému podráždění. Doporučení, jak zklidnit podrážděnou pleť, tedy začíná výběrem vhodného mycího prostředku podle typu vaší pleti. Existují gely na suchou, citlivou, mastnou nebo na aknózní pleť. Skvělé je i kvalitní přírodní mýdlo, které vás spolehlivě zbaví líčidel a nečistot.

Tip: Ráno si obličej myjte pouze teplou vodou bez “čističů”. Tím vám zůstane na pleti přirozený ochranný film, který dle potřeby doplníte olejem či krémem. Dokonce i u mastné pleti po čase zaznamenáte, že přestane produkovat nadměrné množství mazu, když ho z ní nebudete neustále odstraňovat.

Krok 2: Použijte tonikum

Umytí doplňte zklidňující pleťovou vodou. Opět doporučujeme vsadit na tonikum z přírodních ingrediencí. Tajemství, jak zklidnit podrážděnou pleť, totiž spočívá i v tom, že rezignujete na agresivní chemické přípravky.

Krok 3: Aplikujte hydratační krém

Jakmile máte obličej vyčištěný, pomozte mu obnovit ochrannou mazovou vrstvu a vmasírujte do něj výživný krém. Pokud venku nemrzne, neváhejte sáhnout po prostředku, který navíc obsahuje pleti vlastní kyselinu hyaluronovou. Ta pokožku zvlhčí a vypne.

Neprohloupíte ani v případě, když investujete do přírodních za studena lisovaných olejů. Ty prospívají i mastné pleti, která se díky nim časem zklidní, protože se na rozdíl od běžně dostupných přípravků skutečně vsakují dovnitř. Obyčejné krémy z prodejních řetězců pleť pouze překryjí na povrchu, aniž by ji vyživily. To dlouhodobě nevydrží ani mastná pokožka. Začne se loupat, a jak se pokouší nedostatek pěstících látek vyrovnat, tak se mastí stále víc. 

Mohlo by vás to zajímat  Přemýšlíte, jak se zbavit tuku na břiše? Těchto 10 potravin vám to usnadní

Krok 4: Omezte používání kosmetiky

Způsob, jak zklidnit podrážděnou pleť, spočívá též v minimalizaci kosmetických preparátů. Bezezbytku tady platí, že méně je někdy více. Pokud investujete do přírodního mýdla z kvalitních olejů a poté do pokožky lehce vmasírujete výživný olej, obvykle to bohatě stačí. Například šípkový olej působí hojivě. Dýňový zase obsahuje množství zinku, který uklidňuje aknózní a zanícenou pleť. Když si opatříte i zklidňující gel na bázi aloe vera ideálně s růžovou vodou, tak máte vyhráno.

Krok 5: Používejte doplňky stravy

Mnoho lidí podceňuje zhoršující se kvalitu potravin zamořených agrojedy. Zrušené zdravotní normy jsou mnohdy překročené o tisíci násobky tolerovaných hodnot. Navíc se máloco prodává čerstvé. Vejce v obchodech jsou minimálně měsíc stará a stejné je to i s ovocem a zeleninou. Věnujte proto pozornost tomu, co jíte a pijete. Kupujte si co nejvíce organických surovin a vyhněte se zpracovaným výrobkům. Také investujte do superpotravin. Tím si doplníte chybějící živiny - vitamíny, enzymy a minerály. Otázka, jak zklidnit podrážděnou pleť, totiž souvisí i s tím, co jíte.

Teď už víte, že přemíra agresivní kosmetiky na bázi chemie a ropných produktů škodí. Nahraďte ji menším množstvím prostředků na přírodní bázi, které si díky tomu budete moci zakoupit ve vysoké kvalitě. Své úsilí, jak zklidnit podrážděnou pleť, podpořte i organickou stravou a pravidelným užíváním potravních doplňků. Za univerzální podpůrný prostředek se považuje šťáva z mladého ječmene doplněná chlorellou. Když se budete držet uvedeného návodu, uvidíte, že za několik měsíců už budete řešit příjemnější záležitosti, než věčné trable se zarudlou a šupinatou pletí.


Související příspěvky

Přemýšlíte, jak se zbavit tuku na břiše? Těchto 10 potravin vám to usnadní

Přemýšlíte, jak se zbavit tuku na břiše? Těchto 10 potravin vám to usnadní...

Parkování u letiště Praha v kostce. Co zvolit? A jde parkovat i zadarmo?

Parkování u letiště Praha v kostce. Co zvolit? A jde parkovat i zadarmo?...