Parkování u letiště Praha v kostce. Co zvolit? A jde parkovat i zadarmo?

Možnosti parkování u letiště Praha se v posledních letech podstatně rozšířily. Klienti již nejsou jedni z těch, co by podstupovali první let letadlem. Omezeni pouze na letištní parkoviště samotné, řada soukromníků v blízkosti letiště rovněž rozšiřuje své parkovací služby, a to v nemalé kvalitě. Jaká možnost je pro vás optimální, to probereme na následujících řádcích.

Parkování u letiště pouze na krátkou dobu – do čtvrt hodiny zdarma 

Pokud na letiště pouze vezete někoho známého nebo rodinného příslušníka, či někoho vyzvedáváte a nechcete se na místě dlouho zdržovat, můžete využít expresní možnost krátkodobého stání na vyhrazeném parkovišti u letiště. Pokud se na místě nezdržíte déle, než 15 minut, nemusíte platit vůbec nic. Následně se ale vaše stání může prodražit podstatně více – od 16 do 30 minut zaplatíte stokorunu a další stokorunu za každou půlhodinu uplynulou navíc. 

Hodinová parkování – na letiště za rozloučením, přivítáním či na schůzku

Možná se na letišti budete chtít zdržet o něco déle – chcete se rozloučit s kamarády či blízkými před jejich odletem, nebo je naopak uvítat při příletu. Možná máte na letišti schůzku s obchodním partnerem či máte jakýkoliv další důvod k tomu, zdržet se na místě hodinu či více (mimochodem, zde najdete pár návrhů, jak na letišti strávit čas, pokud čekáte dlouho). V tom případě pro vás letiště nabízí také možnost hodinového a vícehodinového parkování.

Pokud zvažujete parkování na letišti z dlouhodobého hlediska, možná se poohlédněte i po soukromých parkovištích 

Přiznejme si to rovnou – oficiální parkování na letišti není nikterak levné, pokud odlétáte a chcete svůj vůz nechat na místě po vícero dní. Navíc začíná být na hranici kapacit, ač se do budoucna plánuje jejich rozšíření.

Mohlo by vás to zajímat  Opravdu je parkování u letiště tak složité?

Mohlo by vás to zajímat  Jak mohou zpříjemnit cestování úpravy automobilu?

Hlavní výhodou je zde především fyzická blízkost terminálů.

V blízkosti Ruzyně ale operuje řada soukromých parkovišť, nabízejících parkování za mnohem nižší denní, týdenní i měsíční sazby, přičemž v ceně je zahrnut také váš odvoz na letiště a opětovné vyzvednutí některou z firemních dodávek či minibusů. Ty vás navíc odvezou přímo před vchod vašeho terminálu a ušetří vám tak případné bloudění po letištních parkovacích domech a plochách.

Pakliže se jedná o skutečně solidní soukromé parkoviště, mělo by být  oplocené, střežené ostrahou i kamerovým systémem a vyasfaltované. Některá soukromá parkoviště nabízejí i krytá parkovací místa, jejich počet bývá nicméně omezený, zejména v sezóně je tudíž nutno rezervovat včas.

Obecně se ale kvalitní soukromé parkoviště v rozumné blízkosti Ruzyně může jevit optimálnějším řešením, nežli oficiální parkoviště letištní. 


Související příspěvky

Zrychlete své nákupy díky automobilu

Zrychlete své nákupy díky automobilu Už když jsem byl malý kluk, vždy se...

Make-up pro začátečníky: Základní kroky a tipy, jak se správně nalíčit

Make-up pro začátečníky: Základní kroky a tipy, jak se správně nalíčit Vstoupit do...