Parkování u letiště Praha v kostce. Co zvolit? A jde parkovat i zadarmo?

Možnosti parkování u letiště Praha se v posledních letech podstatně rozšířily. Klienti již nejsou omezeni pouze na letištní parkoviště samotné, řada soukromníků v blízkosti letiště rovněž rozšiřuje své parkovací služby, a to v nemalé kvalitě. Jaká možnost je pro vás optimální, to probereme na následujících řádcích.

Parkování u letiště pouze na krátkou dobu – do čtvrt hodiny zdarma 

Pokud na letiště pouze vezete někoho známého nebo rodinného příslušníka, či někoho vyzvedáváte a nechcete se na místě dlouho zdržovat, můžete využít expresní možnost krátkodobého stání na vyhrazeném parkovišti u letiště. Pokud se na místě nezdržíte déle, než 15 minut, nemusíte platit vůbec nic. Následně se ale vaše stání může prodražit podstatně více – od 16 do 30 minut zaplatíte stokorunu a další stokorunu za každou půlhodinu uplynulou navíc. 

Hodinová parkování – na letiště za rozloučením, přivítáním či na schůzku

Možná se na letišti budete chtít zdržet o něco déle – chcete se rozloučit s kamarády či blízkými před jejich odletem, nebo je naopak uvítat při příletu. Možná máte na letišti schůzku s obchodním partnerem či máte jakýkoliv další důvod k tomu, zdržet se na místě hodinu či více (mimochodem, zde najdete pár návrhů, jak na letišti strávit čas, pokud čekáte dlouho). V tom případě pro vás letiště nabízí také možnost hodinového a vícehodinového parkování.

Pokud zvažujete parkování na letišti z dlouhodobého hlediska, možná se poohlédněte i po soukromých parkovištích 

Přiznejme si to rovnou – oficiální parkování na letišti není nikterak levné, pokud odlétáte a chcete svůj vůz nechat na místě po vícero dní. Navíc začíná být na hranici kapacit, ač se do budoucna plánuje jejich rozšíření.

Mohlo by vás to zajímat  Nemovitosti na Vysočině. Jaký je stav realitního trhu v kraji?

Hlavní výhodou je zde především fyzická blízkost terminálů.

V blízkosti Ruzyně ale operuje řada soukromých parkovišť, nabízejících parkování za mnohem nižší denní, týdenní i měsíční sazby, přičemž v ceně je zahrnut také váš odvoz na letiště a opětovné vyzvednutí některou z firemních dodávek či minibusů. Ty vás navíc odvezou přímo před vchod vašeho terminálu a ušetří vám tak případné bloudění po letištních parkovacích domech a plochách.

Pakliže se jedná o skutečně solidní soukromé parkoviště, mělo by být  oplocené, střežené ostrahou i kamerovým systémem a vyasfaltované. Některá soukromá parkoviště nabízejí i krytá parkovací místa, jejich počet bývá nicméně omezený, zejména v sezóně je tudíž nutno rezervovat včas.

Obecně se ale kvalitní soukromé parkoviště v rozumné blízkosti Ruzyně může jevit optimálnějším řešením, nežli oficiální parkoviště letištní. 

Pokud máte opravdu hluboko do kapsy, existují i možnosti parkování blízko letiště zdarma 

Ačkoliv tuto možnost příliš nedoporučujeme, pokud to pro vás není opravdu nezbytné, článek by byl nekompletní bez jejího zmínění. V rozumné blízkosti letiště lze parkovat i zadarmo, pokud se spokojíte s tím, že váš vůz bude po dobu vaší nepřítomnosti zcela nehlídaný. Taková místa jsou následující:

  • OC Šestka. U tohoto obchodního centra nejsou žádná omezení, co se parkování týče, a vaše auto tam tak může zůstat po libovolně dlouhou dobu – alespoň tomu tak donedávna bylo. S městskou hromadnou dopravou se odtud dostanete na letiště cca za 17 minut. Parkoviště je velmi prostorné a místo zde najdete takřka jistě.
  • Parkoviště u zastávky Na Padesátníku. Zdejších zhruba 13 parkovacích míst není, podobně jako ta u OC Šestka, časově ani nijak jinak omezeno. Nebudete ale jediní, kdo o tomto místě bude vědět a může se stát, že zde bude obsazeno.
  • Ulice Navigátorů. V této málo rušné Ruzyňské ulici by nemělo být velkým problémem pohodlně zaparkovat a zatím zde ještě neexistují žádná omezení. S MHD jste na letišti během 20 minut.
Mohlo by vás to zajímat  Jak správně vybírat podprsenky po augmentaci prsou: Rady a tipy

To byly tedy některé z možností parkování u pražského letiště – snad vám některá z nich přijde vhod!

Jaké jsou vaše zkušenosti s parkováním u pražského letiště? Máte nějaké rady pro ostatní, kde zaparkovat nejlépe? Určitě se o ně podělte v komentářích!


Související příspěvky

5 jednoduchých kroků, jak zklidnit podrážděnou pleť a získat zpět zdravý a svěží vzhled

Zarudlý obličej, z něhož se místy olupuje kůže. Tak se projevuje disharmonie, která...

Nemovitosti na Vysočině. Jaký je stav realitního trhu v kraji?

Kraj Vysočina, je známý svou krásnou přírodou, místním svérázem a půvabnými městečky. Tento...