Parkování u letiště Praha v kostce. Co zvolit? A jde parkovat i zadarmo?

Možnosti parkování u letiště Praha se v posledních letech podstatně rozšířily. Klienti již nejsou omezeni pouze na letištní parkoviště samotné, řada soukromníků v blízkosti letiště rovněž rozšiřuje své parkovací služby, a to v nemalé kvalitě. Jaká možnost je pro vás optimální, to probereme na následujících řádcích.

Parkování u letiště pouze na krátkou dobu – do čtvrt hodiny zdarma 

Pokud na letiště pouze vezete někoho známého nebo rodinného příslušníka, či někoho vyzvedáváte a nechcete se na místě dlouho zdržovat, můžete využít expresní možnost krátkodobého stání na vyhrazeném parkovišti u letiště. Pokud se na místě nezdržíte déle, než 15 minut, nemusíte platit vůbec nic. Následně se ale vaše stání může prodražit podstatně více – od 16 do 30 minut zaplatíte stokorunu a další stokorunu za každou půlhodinu uplynulou navíc. 

Hodinová parkování – na letiště za rozloučením, přivítáním či na schůzku

Možná se na letišti budete chtít zdržet o něco déle – chcete se rozloučit s kamarády či blízkými před jejich odletem, nebo je naopak uvítat při příletu. Možná máte na letišti schůzku s obchodním partnerem či máte jakýkoliv další důvod k tomu, zdržet se na místě hodinu či více (mimochodem, zde najdete pár návrhů, jak na letišti strávit čas, pokud čekáte dlouho). V tom případě pro vás letiště nabízí také možnost hodinového a vícehodinového parkování.

Pokud zvažujete parkování na letišti z dlouhodobého hlediska, možná se poohlédněte i po soukromých parkovištích 

Přiznejme si to rovnou – oficiální parkování na letišti není nikterak levné, pokud odlétáte a chcete svůj vůz nechat na místě po vícero dní. Navíc začíná být na hranici kapacit, ač se do budoucna plánuje jejich rozšíření.

Mohlo by vás to zajímat  Jak na parkování u letiště Václava Havla?

Hlavní výhodou je zde především fyzická blízkost terminálů.

V blízkosti Ruzyně ale operuje řada soukromých parkovišť, nabízejících parkování za mnohem nižší denní, týdenní i měsíční sazby, přičemž v ceně je zahrnut také váš odvoz na letiště a opětovné vyzvednutí některou z firemních dodávek či minibusů. Ty vás navíc odvezou přímo před vchod vašeho terminálu a ušetří vám tak případné bloudění po letištních parkovacích domech a plochách.

Pakliže se jedná o skutečně solidní soukromé parkoviště, mělo by být  oplocené, střežené ostrahou i kamerovým systémem a vyasfaltované. Některá soukromá parkoviště nabízejí i krytá parkovací místa, jejich počet bývá nicméně omezený, zejména v sezóně je tudíž nutno rezervovat včas.

Obecně se ale kvalitní soukromé parkoviště v rozumné blízkosti Ruzyně může jevit optimálnějším řešením, nežli oficiální parkoviště letištní. 

Pokud máte opravdu hluboko do kapsy, existují i možnosti parkování blízko letiště zdarma 

Ačkoliv tuto možnost příliš nedoporučujeme, pokud to pro vás není opravdu nezbytné, článek by byl nekompletní bez jejího zmínění. V rozumné blízkosti letiště lze parkovat i zadarmo, pokud se spokojíte s tím, že váš vůz bude po dobu vaší nepřítomnosti zcela nehlídaný. Taková místa jsou následující:

  • OC Šestka. U tohoto obchodního centra nejsou žádná omezení, co se parkování týče, a vaše auto tam tak může zůstat po libovolně dlouhou dobu – alespoň tomu tak donedávna bylo. S městskou hromadnou dopravou se odtud dostanete na letiště cca za 17 minut. Parkoviště je velmi prostorné a místo zde najdete takřka jistě.
  • Parkoviště u zastávky Na Padesátníku. Zdejších zhruba 13 parkovacích míst není, podobně jako ta u OC Šestka, časově ani nijak jinak omezeno. Nebudete ale jediní, kdo o tomto místě bude vědět a může se stát, že zde bude obsazeno.
  • Ulice Navigátorů. V této málo rušné Ruzyňské ulici by nemělo být velkým problémem pohodlně zaparkovat a zatím zde ještě neexistují žádná omezení. S MHD jste na letišti během 20 minut.
Mohlo by vás to zajímat  Jak mohou zpříjemnit cestování úpravy automobilu?

To byly tedy některé z možností parkování u pražského letiště – snad vám některá z nich přijde vhod!

Jaké jsou vaše zkušenosti s parkováním u pražského letiště? Máte nějaké rady pro ostatní, kde zaparkovat nejlépe? Určitě se o ně podělte v komentářích!


Související příspěvky

Opravdu je parkování u letiště tak složité?

Opravdu je parkování u letiště tak složité? Vždy jsem slýchával, že když se...

Jak mohou zpříjemnit cestování úpravy automobilu?

Jak mohou zpříjemnit cestování úpravy automobilu? Nejsem žádný automechanik, abych vám zde popisoval...