Opravdu je parkování u letiště tak složité?

Vždy jsem slýchával, že když se někam letí letadlem, bývá častým problémem parkování u letiště (Jak na parkování u letiště Václava Havla?). Osobně moc dobře vím, že například v centru města je parkování přes všední dny poměrně velkým problémem, a to obzvláště tehdy, když hledáte parkování zdarma. Proč by však měl nastat problém právě na letišti, kde lidé pouze někoho přivezou a zase jedou pryč? Nikdy jsem to nechápal, až jsem konečně pochopil při mém posledním dopravním zážitku…

Levné, dostupné a bezpečné nejde dohromady

Kromě mé záliby v automobilech a motocyklech bych měl na začátek zmínit, že cestování je mojí druhou vášní, hned za výše zmíněnými dopravními prostředky. Ať už jde o cestování za hranice našeho státu nebo poznávání krásy naší země, vždy je to pro mě velká událost. Nedávno jsem však dostal za úkol dopravit automobil z bodu A na letiště, najít pro něj místo, zaparkovat, a ještě k tomu být jedním z pasažérů při naší zahraniční cestě. Inu, takové nabídce jsem nemohl říct ne, a tak jsem se vydal, vstříc brněnském letišti a jeho nevelkému parkovišti.

Kdo někdy odlétal z brněnského letiště, pak zajisté ví, že nejde o nikterak velký areál. Parkování u letiště těchto rozměrů však může být velkým oříškem, což je částečně způsobeno i větší vzdálenosti od města. Nezbývá proto nic jiného než zaparkovat skutečně až u vstupního vestibulu, což je mnohem větší problém, než jsem si původně myslel. Ačkoliv je kapacita tohoto parkoviště kolem 1000 míst, najít volný plac byl opravdu nadlidský výkon. V tomto článku jsem se dočetl velmi zajímavou věc, která mě naštěstí u brněnského letiště nečekala. Zde totiž parkoviště provozuje pouze jeden provozovatel, a tak nemáte na výběr, což nevidím jako problém, ba možná dokonce jako výhodu, neboť odpadá starost s tím, jakého provozovatele si vybrat.

Mohlo by vás to zajímat  Jak mohou zpříjemnit cestování úpravy automobilu?

Velká kapacita předpovídá mnoho aut

Aby toho nebylo málo, čas od odletu se velmi rychle krátil, a já musel s mými spolucestujícími neustále hledat vytoužené místo k zaparkování vozidla. Naštěstí, asi po druhém projetí onoho stejného místa, se na nás usmálo štěstí. Bezpečně jsme zaparkovali, auto pořádně zajistili a na týden jsme se s ním rozloučili se vzájemným ujištěním se, že jej zde za týden zase uvidíme.

Možná vám to přijde překvapující, ale při zamyšlení se nad touto problematikou vám bude jasné, že veškerá ta auta, která tu stojí, tady jsou v průměru tak týden, což je doba, na kterou lidé nejčastěji létají pryč. Jen si představte, že vy jste od svého vozidla vzdálení několik tisíc kilometrů a absolutně nevíte, co se s ním děje, ačkoliv se s ním na parkovišti neděje vůbec nic.

Jak je to s placením?

Bystrého řidiče ihned zajímá, jaké jsou ceny parkování u letiště? Pokud jde o samotné ceny, záleží, jak vysoko máte nastavenou laťku, pokud jde o ceny parkování. Ceny se však dle mého názoru nepohybují příliš vysoko, neboť dle mých skromných propočtů to vychází asi na 100 Kč za jeden den stání, což není vůbec mnoho, pokud vezmete v potaz, že váš vůz bude stát na parkovišti daleko od města, které je částečně hlídané a připravené vás při příletu přivítat a odvézt na místo určení.

Další příjemností je pak samotné placení, které je opravdu pohodlné, neboť je možné jej realizovat prostřednictvím platebních terminálů. To nám usnadnilo práci, poněvadž jsme se nemuseli dobývat do kanceláře provozovatele parkoviště, ale vše jsme vyřešili svépomocí u automatu.

Co na závěr?

Parkování u letiště se může zdát jako něco drahého, nedostupného a nepraktického. Musím však uznat, že i po zdlouhavém hledání jednoho konkrétního místa je umístění vozu hned vedle letiště opravdu pohodlnou záležitostí, proto se příště takového parkování obávat ani přinejmenším nebudu.

Mohlo by vás to zajímat  Jak na parkování u letiště Václava Havla?

Související příspěvky

Make-up pro začátečníky: Základní kroky a tipy, jak se správně nalíčit

Make-up pro začátečníky: Základní kroky a tipy, jak se správně nalíčit Vstoupit do...

Jak na parkování u letiště Václava Havla?

Jak na parkování u letiště Václava Havla? Jestliže v mém životě existuje zážitek, který...