Zrychlete své nákupy díky automobilu

Už když jsem byl malý kluk, vždy se mi líbilo, jak praktické je řešit nákupy s automobilem. Ať už člověk bydlí ve městě a supermarket má jen několik kroků od domova nebo žije na vesnici, hodí se mít k dispozici auto, kterým se dá pohodlně převést celý nákup až takřka domů (Jak mohou zpříjemnit cestování úpravy automobilu?).

Vesnice aneb auto povinností

Protože jsem vyrůstal v malé vesnici, poměrně daleko od Brna, kde žiju nyní, bylo nakupování s mými rodiči a naším autem docela běžnou záležitostí. Už v dětství jsem proto zjistil, že jezdit do velkých obchodů jenom jednou týdně, a to vždy autem, není vůbec od věci. V zásadě je totiž takové nakupování velmi jednoduché. Přes týden doma zjistíte, co vám chybí nebo naopak přebývá, vše si napíšete na nákupní lístek, a jednou týdně, nejčastěji v pondělí, se rozhodnete jet do obchodu. Ať už je to velký hypermarket, kde je možné nakoupit opravdu všechno nebo jenom lokální obchod s potravinami, automobil je zkrátka klíčem k pohodlí.

Určitě si nyní říkáte, že jezdit na nákupy autem není vždy nutné. I když nakupovat a mít při tom k dispozici automobil není žádná povinnost, je nutné si uvědomit, že bez něj by to bylo značně komplikované, a to zvláště pro obyvatele vesnic. Právě na vesnicích se často ani žádný obchod s potravinami nenachází, a pokud ano, tak za chvilku také zmizí, což potvrzuje tento článek. Proto přijdou vhod týdenní nákupy ve větším měřítku ve větších obchodech. A proč jsem si vlastně nakupování s autem tak moc oblíbil?

Pohodlí, to je věc

Představte si, že máte za sebou náročný pracovní den, šéf po vás chtěl opravdu hodně maličkostí, a vy jste byli velmi unavení na to, abyste je všechny zvládly. Pak skončí pracovní doba, vy odcházíte a najednou si vzpomenete, že jste chtěli jet ještě na nákup. V takovém případě může člověka popadnout panika: „jak všechen ten nákup poberu, když s sebou mám jenom jednu igelitku?!“. Pro tyto případy se vyplatí jezdit do zaměstnání autem, tedy spíše jezdit autem na nákupy. Takové nakupování má pak mnoho výhod:

  • Většina velkých obchodů má u sebe parkoviště – z toho plyne menší námaha, neboť s nákupem nemusíte nikam chodit
  • S autem můžete zpravidla dojet až ke svému domu – je proto zřejmé, že jediná chůze, která vás bude čekat, bude realizována v obchodě a mezi vozidlem a vaším domem
  • S košíkem můžete zajet až na parkoviště – již žádné chaotické ukládání veškerého zakoupeného zboží do tašek již u pokladny
  • Nemusíte nikam spěchat – když máte k dispozici auto, jste svým pánem, a tak není třeba myslet na odjezdy autobusů či jiné veřejné dopravy
  • Pohodlí nadevše – tahání těžkých tašek při větších nákupech je zlo, což však řeší automobil s kufrem, kam všechno zboží pohodlně naskládáte
Mohlo by vás to zajímat  Inovativní kolagen na vrásky: Klíčový krok v boji proti stárnutí

Nákupy s automobilem jsou zkrátka skvělým zážitkem, neboť v mé režii probíhají v naprostém klidu. Žádný spěch, zkrátka si vyberu, co chci, a nemusím přitom hledět na to, zdali mám ještě místo v tašce. O nějaké námaze nemůže být řeč, nepočítám-li tahání tašek z auta do třetího patra, kde bydlím (kdy už sakra přijdou s tím slibovaným výtahem?). Jak tedy vidíte, z takovéhoto nakupování plynou samé výhody.

Má to vůbec nějaké nevýhody?

Všechno má své nevýhody a ježdění na nákupy autem toho není výjimkou. Když totiž zapomenete na to pohodlí, absolutně žádný stres nebo možnost vyřídit více věcí najednou, musíte myslet na tu stinnou stránku. Tou bude nutné najít parkovací místo před obchodem, což při akčních dnech s velkými slevami může být problém, dále pak samotný výdaj za palivo, které spotřebujete jízdou do obchodu a v neposlední řadě také větší riziko nebezpečí, kterým může být například tohle nebo možnost uvíznutí v koloně. Jsou to však snad ty nejhorší věci, které se vám mohou stát, respektive jsou to věci, které se pravidelně stávají mně. Pokud však zhodnotím všechny plusy a mínusy, musím zkrátka uznat, že nakupování s autem je skvělá věc, na kterou nedám dopustit.


Související příspěvky

Jak mohou zpříjemnit cestování úpravy automobilu?

Jak mohou zpříjemnit cestování úpravy automobilu? Nejsem žádný automechanik, abych vám zde popisoval...

5 jednoduchých kroků, jak zklidnit podrážděnou pleť a získat zpět zdravý a svěží vzhled

Zarudlý obličej, z něhož se místy olupuje kůže. Tak se projevuje disharmonie, která...